Будзінкан

Хацумі сенсей демонструє нінпо тайдзюцу проти трьох супротивників

Будзінкан – то міжнародна організація по вивченню традиційних бойових мистецтв Японії. Засновником та керівником організації Будзінкан став Хацумі Масаакі, який успадкував від майстра Такамацу Тошіцугу знання дев’яти традиційних шкіл японських бойових мистецтв. Кожна з цих шкіл має свою історію та накопичений досвід, що передавались від одного патріарха до іншого протягом багатьох століть (наприклад, школа Тогакуре-рю почала свій шлях у 12 столітті). Тому знання, якому навчає Хацумі Масаакі – має велике культурне та історичне значення, як для Японії так і для всього світу.

Спочатку організація Будзінкан була невеличкою школою бойових мистецтв, в якій Хацумі сенсей навчав маленьку групу японських учнів. Але потім, починаючи з 80-тих років XX століття вчення Хацумі сенсея знайшло багато прихильників в Америці та Європі, так організація почала рости та збільшуватися. Зараз осередки та філіали Будзінкан є на всіх континентах та в багатьох країнах нашої планети, в тому числі в  Україні. Читайте також інші сторінки цього розділу:

Что означає назва - «Будзінкан»?

Перше з чим зустрічається людина, яка цікавиться чи планує займатися бойовим мистецтвом – то назва традиції чи організації. Це схоже на те, як перед початком будь-якої розмови, ми знайомимося. Ще для розуміння один одного дуже важливо знати, що «ховається» за кожним словом та терміном.

Отже що ж означає назва – Будзінкан? Три символи 武神館 (Будзінкан) – можна перекласти з японської, як «Будинок Божественного Воїна». Так приблизно українською мовою звучить назва міжнародної організації, яку очолює Хацумі Масаакі. Але чому саме 武神 (Будзін) – Божественний воїн? На це є декілька причин. По перше, в традиції японських бойових мистецтв існує таке поняття як Кенсей (Святий меча) або Будзін (Божественний воїн), яке пов’язано з досягненням високої майстерності на шляху воїна. Така людина пізнає Небесні закони або Небесний шлях (Тендо), займаючись бойовими мистецтвами. Такий воїн пройшов через смертельні сутички, і це зробило його цілісним, дало йому можливість правильно сприймати цінність кожного моменту цього життя та бути щасливим. Як писав Хацумі сенсей: «У давнину ті, кого називали будзін або кенсей оволодівали бойовим мистецтвом (будзюцу) заради особистого тренування. Вони вірили, що це приносить користь не тільки їм самим, але й іншим людям також. Якщо ви зупините свої тренування – це несприятливо вплине на вас та на інших».

Такамацу Тошіцугу – вчитель Хацумі Масаакі


По-друге, засновник Будзінкан – Хацумі Масаакі пізнавав мудрість давніх японських бойових традицій (рю) під керівництвом Такамацу Тошіцугу. Саме Такамацу сенсей є для Хацумі Масаакі тим Божественним воїном, який уособлює в собі бойову майстерність та святість. От тому школа Хацумі сенсея отримала назву Будзінкан (Дім Божественного воїна) на честь Такамацу Тошіцугу, який пішов з цього світу 2 квітня 1972 року. Можна сказати, що поняття Будзін – означає гармонію між бойовими науками та духовним розвитком, і ця гармонія дуже необхідна сучасним воїнам, які досягають майстерності в сьогоднішній час великих змін.
Автор текста: Сергій Терещенко