Дитячо-юнацька школа бойових мистецтв

Впродовж останнього року Українським центром дослідження бойових мистецтв розроблялася програма навчання дітей та юнацтва бойовим мистецтвам. І як результат цієх праці - відкриття в місті Києві дитячо-юнацької школи бойових мистецтв, яка восени 2017 року запрошує діток від 5 до 15 років приєднатися до однієї з навчальних груп (а таких вікових груп буде чотири: група найменших діток від 5 до 8 років, молодша група 8-11 років, середня 11-14 років, старша 14-18 років).

Головною метою створення Школи - є наші діти, їх цілісний розвиток, вдосконалення та здоров'я. Зрозуміло, щоб знання та методи традиційних бойових мистецтв викладати дітям, треба провести відповідну адаптацію. Тож саме таким чином була розроблена програма для дітей та юнацтва віком від 5 до 18 років. Програма має чотири рівня складності (підготовчий, початковий, середній та вищий), що відповідають віковим групам: діти 5-8 років, 8-11 років, 11-14 років та 14-18 років. Автор програми - Терещенко Сергій Петрович. Основою цієї програми постала техніка старих японських бойових мистецтв (Гьокко-рю, Кото-рю та ін., тому, що ці традиції мають цілісний та комплексний підхід). Але методологія викладання дітям створеної програми має сучасний український характер, де враховано вимоги нашого швидкозмінного часу.

В програму навчання увійшли багато тем та розділів. Наприклад, вправи на формування правильної постави тіла, дихальні та енергетичні вправи, самомасаж. Вправи з розвитку рухливості, вправи на координацію, також розвиток гнучкості, сили та витривалості, гартування тіла тощо. Загалом, все те, що допомагає зберігати та підтримувати здоров'я. Програма вивчення техніки бою складається: з ударної техніки, техніки кидків, викручувань та здавлювань суглобів, натискання та удари в больові зони, звільнення від захватів та придушень і т.д. Також валивим розділом навчання є володіння різноманітною зброєю, та як захищатися від неї. Для правильного вивчення та реалізації всього цього технічного арсеналу необхідно тренувати розум, гартувати волю та розширювати свідомість. Тому в начальному процесі мають місце такі методи, які привчають розвивати не тільки тіло та техніку бою, але й навчають також вправно володіти словом та навчають думати. 

Comments