Головна‎ > ‎

Нова культура Нової України


Нова культура Нової України” — це проект, що має на меті допомогти сучасній людині зрозуміти те, що найсправді зараз відбувається в світі людей і не тільки, та адаптуватися до всіх змін, щао вже є, та які ще будуть. Події останніх років можна пояснювати з різних позицій, та використовувати різні слова та символи. Як на мене, дуже добре з цим впорався український вчений, археолог та історик Чмихов Микола Олександрович: “Чи зможе пережити катаклізм Україна? Нам здається, що може, але якщо добре підготується. Рецепт її виживання загалом досить простий. Насамперед слід максимально гармонізувати відносини в суспільстві, усунути умови для міжетнічних, соціальних, релігійних, політичних конфліктів. Кращого виходу з цього, як здійснення реформ й заміна сучасної економічної системи новою, важко знайти. Україна досить багата на ресурси і трудові, й мінеральні. Відсутність у нас деяких (хоча й основних) сировинних запасів лякати не повинна: в новій епосі роль багатьох матеріалів, в тому числі й паливних, значно зміниться. Адже характерною рисою зламу кожної нової епохи ставало створення нового штучного матеріалу: на зламі епох мезоліту та протонеоліту — нитки й плетеної тканини, на зламі епох протонеоліту й неоліту — кераміки, на зламі епох неоліту й бронзи — бронзи, на зламі епох бронзи та раннього заліза — скла й поширення кричного заліза, на зламі епох раннього заліза та сучасної — паперу та нової технології виробництва заліза.” Все це написано не зараз, а більше 20 років назад - на початку 90-тих років XX століття (книжка “Давня культура”, “Либідь”, Київ, 1994), але актуально, правда ж. Чмихов Микола Олександрович (1953-1994) досліджував розвиток культури (особливо давніх епох) та результатом його роботи постала теорія циклічності змін у Всесвіті, на Землі та культурі людства. Зміна епох — це зміна культури загалом, та все це супроводжується катаклізмами на Землі. Згідно досдідженням Чмихова приблизно з 1992-1996 рр. почався перехідний період до нової епохи, цей перехід закінчується у 2015 році. Тобто з людством схожі процеси (війни, міграції, кліматичні катастрофи) відбувалися на зламі кожної епохи. А з приходом нової епохи, народжується нова культура — новий уклад життя.

Тож настає нова епоха, що вимагає від людства нової культури, нових поглядів, нового світосприйняття. Нова культура завжди - це нові принципи відносин (відносин з самим собою, відносин між людьми, відносин з природою та Богом). На наш погляд, нова форма культури повинна зняти протиріччя між різними сферами культури (наприклад, між вірою та наукою) та об'єднати всі свої сили в єдину, неподільну енергію, що дає, творить та викохує саму сутність життя. Тож об'єднання науки, мистецтва, релігії, політики та філософії в одне неподільне ціле - це задача, яку ставить перед нами сьогодення, щоб ми вижили та мали можливість бути щасливими завтра.

Культуру формують конкретні люди, тому поява нової культури - це поява людини з якісно новим внутрішнім наповненням. Якою буде людина нової культури, нової формації - це залежить від нас - від тих, хто живе зараз та формує майбутнє. Ми разом плекаємо нову людину, з новим світоглядом та системою цінностей. Людину, яка знайшла себе, стала цілісною, яка займається справою до душі та по серцю, яка творить щастя для себе та всіх навколо. Цей проект має на меті вирішувати ці задачі. Перший крок, яким ми зараз займаємося — це створення простору для нової культури, де вже діють нові принципи, це простір, де нова культура народиться та буде жити! Тож залучайтеся!

Терещенко Сергій, один з авторів цього проекту, 3 жовтня 2015 року.


Детальна інформація за телефоном: 067-751-14-77

або пишіть: raiken@i.com.ua

https://www.facebook.com/groups/1057723640925668/


Відкрився простір Нової культури: Простір бойових мистецтв

Простір бойових мистецтв

Ще один простір Нової культури: Сакральний простір України:


Comments