Головна‎ > ‎

Покрова

Відкриття нашого сайту відбулося 14 жовтня 2010 року в день великого свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Є кілька версій появи цього свята. Одна легенда пов'язана з походом князя Аскольда на Константинополь - центр православного християнства. Давні русичі хотіли захопити місто, і жителі обложеного Константинополя піднесли свою молитву Богородиці з благанням про захист і порятунок. Богородиця з'явилася і покрила жителів міста своїм захистом (покровом-омофором). Після цього нападники не могли бачити цих людей. Як вказує легенда, Аскольд був вражений побаченим, він і його воїни прийняли християнство.

Є інша легенда про Андрія Юродивого, який під час молитви побачив на небі Пресвяту Богородицю, яка накрила Константинополь своїм омофором (покровом) заради захисту жителів міста від військ агарян. Після чудесної появи Богородиці, вороги відійшли від Константинополя.

Покрова Пресвятої Богородиці – також одне з найголовніших свят українських воїнів козаків. На Січі головний храм був присвячений Покрові Богородиці. Козацькі лідери жертвували гроші на будівництво православних храмів і чимала кількість храмів була саме Покровськими. Козаки молилися іконі Покрови, перед тим як йти у бій. До нашого часу на території України збереглися козацькі церкви, і багато з них висвячені в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці.
 
Покровський храм 1766 в Києві 
 
Одним з найкрасивіших храмів Україна є храм Покрови на Подолі у Києві (1766), який спорудив знаменитий архітектор Григорович-Барський, також є прекрасний Покровський собор у Харкові (1689). Збереглися дерев'яні козацькі церкви Покрови, наприклад, церкви у Фастові Київської області (1779-1781), Синявка Чернігівської області (1706), Лозова Вінницької області (1702) та інші.
 
Покровська церква 1706 в селі Синявка Менського району Чернігівської області
 
Також свято Покрови вважається днем утворення Української Повстанської Армії (УПА).
Тож будемо молитися та робити все необхідне, щоб наш шлях був під захистом Неба.
 

 

Comments