Бойове Мистецтво

Визначення поняття — бойове мистецтво

Сьогодні бойове мистецтво, як явище, набуло такого різноманіття, що призвело до змішування досить різних культурних феноменів. І зараз цей термін застосовують іноді до зовсім протилежних явищ людської культури. Наш Український Центр дослідження та вивчення бойових мистецтв має справу, в першу чергу, з різними формами традицій в бойових мистецтвах. І на наш погляд, дуже важливо дати пояснення того, що ми маємо на увазі, коли говоримо про бойове мистецтво. Бо кожен з нас може вкладати в це поняття своє бачення і свій досвід.

Що ж таке бойове мистецтво? Питання просте та досить складне одночасно. Просте, бо для всіх форм та напрямів бойових мистецтв існує всього одна ідея (ідея захисту та збереження життя під час небезпечних ситуацій), як раз саме ця ідея і є серцем всіх бойових мистецтв. А от складність полягає в тому, що багато сучасних форм “бойових мистецтв” вже перебудовані на нових засадах та ідеях, або взагалі були народжені на фундаменті інших ідей та смислів. Тож давайте дамо визначення терміну — бойове мистецтво.

Перше, бойове мистецтво - це система знань та традицій, які направлені на захист та оберігання свого життя, життя своїх близьких та родичів (в ширшому розумінні, народу) від будь-якої небезпеки.

Друге, бойове мистецтво - це знання про те, як прийняти та вести бій, як уникнути ушкоджень та продовження конфліктної ситуації, застосовуючи при цьому певні фізичні, технічні, тактичні, стратегічні засоби та зброю.

Третє, у глибинному розумінні, бойове мистецтво — це не тільки фізичні та технічні навички бою, але ще й мистецтво розвитку свідомості. Бо для правильного сприйняття та реагування в бою (як і в житті загалом) треба мати достатньо треновану свідомість.

Четверте, важливий елемент бойового мистецтва — стремління зрозуміти та розкрити свою справжню, істинну природу. Це є надважливим знанням, без якого неможливе все вищезгадане, і яке якнайкраще може захистити наше життя. “Якщо знаєш супротивника та знаєш себе, тоді будеш переможцем в сотні битвах зі ста” - ця давня мудрість яскраво засвічує одну з найважливіших ознак справжнього мистецтва та справжнього воїна.

І п'яте, ще однією з функцій бойового мистецтва (як і будь-якого іншого мистецтва) — це з'єднати людину з небесним, божественним простором в одне неподільне ціле. Існують багато прикладів того, що тільки після духовного очищення, після духовної трансформації, людина починала розуміти сутність бойових мистецтв і життя загалом. Тобто, майстерність в бойових мистецтвах неможлива без духовного вдосконалення та духовного шляху.

Отже, ми в нашому Центрі вивчаємо та досліджуємо саме такі системи, які мають вищеперелічені аспекти та є цілісними традиціями бойових мистецтв.  

Автор текста: Сергій Терещенко

Comments