Відбір до навчальної групи (вік 14-18 років)

Це курс базової підготовки японського бойового мистецтва ніндзюцу (курс розрахований на три роки) для хлопців та дівчат віком 14-18 років.

Програма базового курсу навчання: 1) володіння своїм тілом та рукопашний бій або тайдзюцу; 2) основи володіння зброєю - букі вадза; 3) основи тактики та стратегії - хейхо; 4) Основи орієнтування на місцевості та основи розуміння змін погоди - тімон та тенмон; 5) Також основи розуміння історії, психології, філософії та духовного розвитку — дзінмон.

Якщо трохи детальніше про перші два розділи. Тайдзюцу або володіння своїм тілом має такі підтеми: 1) Дзюнан тайсо та кок'ю хо - розвиток гнучності та рухливості, координації та правильного дихання; 2) Тайхендюцу укемі гата - це практика та розвиток вмінь переміщуватися різними способами (перекиди, перекати, падіння, стрибки і т.д.); 3) Камае то сан хіден - бойові положення тіла та базові вміння бити рукою, бити ногою та захищатися від ударів; 4) Дакентай-дзюцу то сансін но ката - це практика ударів різними частинами тіла тобто це техніка ударів, але для цього треба загартувати тіло, щоб можливо було вдарити. Також це знання куди та як бити, та як це зробити під час рухів та змін; 5) Дзютай-дзюцу - це техніка викручування суглобів, кидки супротивника, придушення тощо; 6) Кіхон хаппо но ката - це практика з'єднання ударів та кидкив, скручувань в один єдиний рух; 7) Рендзоку вадза - вміння комбінувати техніку; 8) Сінкен гата - це "справжня" практика. Тобто відпрацювання техніки в реальній швидкості, з реальним ритмом та силою; 9) Мутодорі гата - практика захисту під час нападу ворога зі зброєю (ніж, палка і т.д.).

Володіння зброєю - букі вадза у цьому базовому курсі має такі напрямки: 1) Ханбо-дзюцу - мистецтво володіння палицею приблизно метрової довжини; 2) Бо-дзюцу - мистецтво володіння довгим шестом (трохи меньше 2-х метрів); 3) Дзьо-дзюцу - мистецтво володіння палицею середньої довжини ( 1 метр 20 см. - 1 метр 40 см.); 4) То-дзюцу - мистецтво володіння мечем; 5) Танто-дзюцу - мистецтво володіння ножем; 6) Сюрікен-дзюцу - мистецтво кидків різних гострих предметів; 7) Какусі-букі - це володіння прихованною зброєю ( маленькі палички, мотузка тощо).

Comments