Навчання‎ > ‎

Літні збори

Останні роки влітку ми проводимо літні збори, а це 10-15 днів присвячених тренуванням, проживанню та практиці на природі (в лісі, біля річки або у горах). Це три повні тренування на день, плюс розмови, бесіди тощо. Це чудовий час для того, щоб краще зрозуміти себе та мистецтво. Бо коли ми маємо кожен день декілька тренуваннь та нема нічого, що нам заважає практикувати — тоді можна змінитися. У давнину воїни йшли у гори або в ліс для самовдосконалення, щоб знайти себе та отримати цілісність. Авжеж, літні збори — це не така ж аскеза на одинці, але й тут теж потрібні зусилля та сила волі. Маю надію, що після таких семінарів кожен усвідомлює те, що йому не вистачає в особистій підготовці. Як раз мета таких зборів — добрий тренінг для того, щоб кожен підвищював свій рівень. А це можливо тільки тоді, коли людина починає використовувати ще невідомі аспекти тренування. А це дуже впливає на вже «знайоме», розширює відомі нам горизонти і дає нову глибину. Моя мета — щоб учні Камуродан додзьо правильно розвивалися та мали знання та розуміння того, як треба тренуватися самостійно вдома, так як практикувати, тренуватися та рости взагалі. Щоб практика бойових мистецтв дарувала радість та цілісність, тому я намагаюсь, та буду і надалі намагатися створювати все, що необхідно для цього. Також такі семінари — це згуртування всього колективу, це прекрасний відпочинок і т.д.

31 травня — 14 червня 2007 року відбулися наші перші літні збори. Ці два тижня прошли під егідою Кукішінден-рю та Тогакуре-рю. Ми відпрацьовували технику з мечем, бо, сюко, мецубуші, кусарі-фундо, сюрікен, дзютте. Проходили збори недалеко від річки Десна (с. Пірново).

В 2008 році літні збори проводилися з 31 травня до 8 червня в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області на березі Дніпра. Ми практикували медитативні вправи, дзюнан тайсо, базову техніку тай-дзюцу, основи володіння мечем. Кожен схід на захід сонця запам'ятався своєю неповторністю та красотою.

В липні 2009 року літні збори відбулися у Карпатах. Повітря та краєвиди п'янили. Кожен ранок — тренування під час сходу сонця — клас. Практикували фундамент тай-дзюцу, також кидкові техніки (наге вадза).

В 2010 році 12-22 липня літні збори також прошли у Крапатах. Теми були такі — дзюнан тайсо (вправи на гнучкість), г'яку вадза (викручування суглобів), то-дзюцу (володіння мечем), Гьокко-рю (саншін но ката, кіхон хаппо но ката, коку, ренйо і т.д.).

У липні 2011 року наші літні збори проходили під Києвом. Темами для тренуваннь були: основи тай-дзюцу, Такагі Йошін-рю шьоден гата, Кукішін-рю ханбо-дзюцу шьоден гата, Кукішін-рю бо-дзюцу кіхон гата.

З 10 до 21 липня 2012 року в Карпатах пройшли наші традиційні тренувальні збори. Темами в цей раз стали: кіхон хаппо но ката, саншін но ката, удари ногами (кері вадза), ха-дзюцу кю хо, Гьокко-рю коші-дзюцу дзьоряку но макі, Кото-рю коппо-дзюцу шьоден гата, основи володіння кусарі-фундо (ланцюг), Тогакуре-рю санто тонко но ката.

І останнє, маю надію, що учні Камуродзан додзьо свідомо та серйозно практикують, та розуміють те, що ми вивчаємо бойове мистецтво. Також важливо підтримувати реальний та позитивний погляд на життя, бо цього дуже не вивстачає у наш сучасний, мінливий та метушливий час. Мені дуже приємно спілкуватися з іншими людьми на мові тренуваннь, та дуже радісно бачити, коли практика бойових мистецтв загартовує характер людей. Тому з своєї сторони, хочу допомагати тим, хто бажає вивчати бойове мистецтво, звичайно, на тому рівні, на якому розуміюся сам. Ще одне, для того, щоб зайняття в нашому додзьо можна було назвати тренуваннями в бойових мистецтвах, необхідні розуміння та постійні зусилля всіх учнів додзьо. Не можна забувати про допомогу один одному. Тож продовжимо наші тренування.

З повагою, Терещенко Сергій!
Comments