Сайт

Щиро вітаємо вас на сайті «Камуродзан додьо». Цей веб-ресурс присвячений традиційним бойовим мистецтвам, в першу чергу, такому феномену японських бойових мистецтв, як ніндзюцу та нінпо. Будзінкан Камуродзан додзьо – є філіалом міжнародної організації бойових мистецтв Будзінкан і тому більшість інформації на цьому сайті – це розповідь про різні аспекти школи Будзінкан. Також тут можна знайти інформацію про життя та розвиток Камуродзан додзьо - філіалу Будзінкан.

Мета цього сайту:

По-перше, цей сайт, так би мовити, є щоденником Камуродзан додзьо, де можна прочитати про різні сторони діяльності нашого колективу Камуродзан (тренування, походи, семінари, співпрацю з іншими організаціями тощо).

По-друге, інформаційний простір, який стосується традиційних бойових мистецтв в Україні не такий вже й великий, зокрема дуже мало висвітлено філософські, психологічні та духовні сторони бойових традицій. І тому, наскільки це можливо в мережі Інтернет, на цьому сайті буде викладено деякі важливі речі з цих питань (в першу чергу те, що вивчається в Будзінкан).

По-третє, в наш час традиційні сторони культури, в тому числі бойові мистецтва, зазнають великих змін. Можливо, деякі зміни мають позитивний характер та добре впливають на подальший розвиток культури та мистецтв. Але разом з цим можна побачити тенденцію на «спрощення» та втрату цілісності традицій, які впродовж багатьох століть допомагали людині виживати та залишатися людиною. І тому, однією зі сторін діяльності Камуродзан є вивчення, дослідження та збереження традицій бойових мистецтв. На цьому сайті можна буде знайти інформацію і про це. Всіх, кого цікавить це питання, запрошуємо до співпраці.

І останнє, цей сайт створений для всіх, хто цікавиться традиційними бойовими мистецтвами, зокрема японськими бойовими мистецтвами – ніндзюцу та будзюцу.

Також хочу висловити свою повагу Масаакі Хацумі сенсею, патріарху дев’яти старих японських бойових традицій, засновнику організації Будзінкан, без праці якого була б неможлива поява багатьох осередків вивчення мистецтва по всіх куточках нашої планети, в тому числі і Камуродзан додзьо в Україні.

З повагою, колектив Камуродзан додзьо!

Відкриття нашого сайту відбулося 14 жовтня 2010 року в день великого свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Є кілька версій появи цього свята. Одна легенда пов'язана з походом князя Аскольда на Константинополь - центр православного християнства. Давні русичі хотіли захопити місто, і жителі обложеного Константинополя піднесли свою молитву Богородиці з благанням про захист і порятунок. Богородиця з'явилася і покрила жителів міста своїм захистом (покровом-омофором). Після цього нападники не могли бачити цих людей. Як вказує легенда, Аскольд був вражений побаченим, він і його воїни прийняли християнство.

Є інша легенда про Андрія Юродивого, який під час молитви побачив на небі Пресвяту Богородицю, яка накрила Константинополь своїм омофором (покровом) заради захисту жителів міста від військ агарян. Після чудесної появи Богородиці вороги відійшли від Константинополя.

Покрова Пресвятої Богородиці – також одне з найголовніших свят українських воїнів козаків. На Січі головний храм був присвячений Покрові Богородиці. Козацькі лідери жертвували гроші на будівництво православних храмів і чимала кількість храмів була висвячена саме на честь Покрови. Козаки молилися іконі Покрови, перед тим як йти у бій. До нашого часу на території України збереглися козацькі церкви, і багато з них висвячені в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці.

Одним з найкрасивіших храмів України є храм Покрови на Подолі у Києві (1766), який спорудив знаменитий архітектор Григорович-Барський, також є прекрасний Покровський собор у Харкові (1689). Збереглися дерев'яні козацькі церкви Покрови, наприклад, церкви у Фастові Київської області (1779-1781), Синявці Чернігівської області (1706), Лозовій Вінницької області (1702) та інші.

Покровська церква в місті Києві, 1766

Покровська церква 1706 в селі Синявка Менського району Чернігівської області

Дерев'яна церква 1800 року в селі Бородані Богуславського району Київської області

Намальована ікона Покрови на дерев'яному храмі Йосифа Обручника 1766 в селі Житні гори Рокитнянського району Київської області