Програма

Програма навчання в Камуродзан додзьо має комплексний характер. Тренувальні вправи та навчальний процес в цілому діють на розкриття та розвиток потенціалу учня. Тому застосовуються різні методи, які мають різне акцентування та потребують різних типів внутрішньої роботи та зусиль учня. Звичайно, перший навчальний рівень - це зміцнення та різні способи розвитку та гартування тіла. Бо розум без вправних та сильних рук не зможе ефективно проявитися в цьому світі. Так само і сильні руки без розуму завжди будуть помилятися.

Щоби належно розвивати тіло та розум, ми використовуємо техніку бою, яка перевірена часом та багатьма поколіннями воїнів. Кожен рух несе історичну та життєву цінність, бо кожен рух, кожна техніка або руйнує та забирає життя, або оберігає та плекає його. Тому правильне відношення та світосприйняття це вагомий чинник у навчанні та житті.

В японських традиціях бойових мистецтв склалася формула або принципи формування воїна. Ця формула виглядає так: 心 技 体, та звучить як "Шін-Гі-Тай". 心 - означає серце або дух, 技 - це техніка, - тіло. Тобто для належного рівня треба розвивати своє тіло, вивчати техніку та мати велике серце. Тому тренувальний процес охоплює широкий спектр дисциплін:

  1. Загальна фізична підготовка.

  2. Дзюнан тайсо то кок'ю хо - практика гнучкості та рухливості тіла, дихальні методи та вправи.

  3. Нінпо тай-дзюцу - це техніка бою без зброї (це великий арсенал техніки - перекиди, стрибки, удари, захисні рухи, скручування суглобів, різні типи кидків, придушення тощо).

  4. Володіння зброєю (починаємо з простих видів зброї - з палиці, мотузки, потім переходимо до меча, списа, алебарди, далі до зброї, що діє на відстані - лук, шюрікен, вогнепальна зброя тощо).

  5. Стратегічне мистецтво.

  6. Тенмон та Чімон - ворота Неба та ворота Землі (розуміння процесів на Небі та Землі).

  7. Культура та мистецтво.

  8. Духовне очищення.

Ішізука сенсей та його учні демонструють мистецтво